Tervitus

Head sõbrad! Mt 10:5-8

Alles algas suvi, nüüd algas kooliaeg, varsti on jõulud… Mulle tundub, et ajakell on kiiremini käima pandud. „Kõik, kõik on uus septembrikuus,“ kirjutas kunagi Olivia Saar. Laagrid on läbi saanud. Jumal on puudutanud lapsi, noori, meid kõiki. Siinkohal suur, suur tänu kõigile panustajatele sellel suveperioodil – ägedad olete – aitäh südamest! Olime osa Ärkame Koos teenistustest, kus Jumala Vaim meid erakordselt puudutas ja muutis, mitmetel sai esimene armastus taastatud. Septembris oleme sügishooaja esimese Tervikliku Tervenemise Teenistusega Piiskoplikus Toomkirikus, millele eelnevad Pühendume Koos teenistused, kuhu kõik palvetajad ja ülistajad on kutsutud end häälestama, kuulama, teenima ja olema kasutatavad Jumala Vaimu käes. Koguduse Piiblikool, Alfa kursused, Noorte teenistused, Auväärsed, Pühapäevakool, Meeste Hommikud, Naiste Hommikud, jne. Sündimas on teenistusi, mis avalduvad, kui aeg saab küpseks – põnev on! 

Kõige tegevuse sees on aga keskseks meie suhe elava Jumalaga – aktiivne tegevus võib vahel ära varastada isikliku osaduse. Siin tasub meil olla valvas. Vaenlane ei maga! Ta suudab meile ette mängida „plaati“: „Vaata kui paljudes tegevustes Sa osaled, Sul on kõik Jumalaga korras!“ Võtame aega Jumalaga kahekesi olemiseks! Las Püha Vaim räägib meile, loeme Sõna, oleme kuuldel – suhe on olulisim. Sama oluliseks on suhted perekonnas. Sõbrad, ärgem laskem vaenlasel end petta! Hoiame Jumala lähedale ja hoiame teineteist. 

Nõmme kogudus on saatnud välja perekond Sapased teenima Keila Baptistikogudusse. Hans-Kristen, Pille ja väike Rebeka – hoiame meie armsaid palves. Toetame ka nõu ja jõuga! Usun, et meie kogudusest lähevad veel mitmed välja – kas teenima olemasolevaid kogudusi ja/või uusi rajama. Nägemus, et NBK on kui emalaev, on meie silme ees täitumas – tänu Jeesus! Hanna Hark on liikumas Ameerikasse sealsesse teenistuskooli, Jumal on väga selgelt Hannat juhtinud. Hoiame palves ja toetame, kel südames ka aineliselt (info Siretilt). 

Alles hiljuti saime tunnistuse väga selgest Jumala sekkumisest, kus meie eakaim liige Viive Vinkel sai õlavaludest ja peavaludest terveks, mis olid kestnud pikki kuid, kui tema tütre eest palvetasime. Viive oli oma kodus palves samal ajal, kui Mae eest haiglas palvetasime. Jumala viisid inimesi puudutada on ettearvamatud!

Soovitan järgi kuulata Peter Nordbergi NBK laagris räägitu. Jumal on Peteri südamele asetanud teemad, mis on koguduse ülesehitamiseks, edasi liikumiseks. Jumal on Nõmme kogudusele andnud järgmise tasandi kutse. Laagris vastasime, et jah, me tahame. Julgustan siinkohal igaüht, kes ei olnud kohal, kuulama ja vastama ka isiklikul tasandil. Jumalal on Eestimaaga võimsad plaanid. Me oleme osa sellest plaanist. Head sõbrad – oleme Jumala ees, las Ta räägib. Palume palveid, mis tulevad Püha Vaimu läbi südamesse. Ehitame, hoiame teineteist, alistume Jumalale ja seisame vastu kuradile – las ta põgeneb meie eest!

Olge kõik, kallid, väga väga võimsalt õnnistatud! 

Veikko

LISAINFO

10. september 18:00 Palve- ja ülistuskogunemine Lisainfo maisovid@nbk.ee

16. september 18:00 Noortekate uue hooaja algus Lisainfo marius.kuller@nbk.ee

17. september peale teenistust on Palveketi koosolek. Lisainfo vello.kalvik@gmail.com

17. september 18:00 Tervikliku Tervenemise Teenistus Toom-Kooli 6, Tallinna Piiskoplik Toomkirik https://tervenemine.ee/

25. september 17:45 Piiblikooli uue hooaja algus Lisainfo ja registreerimine kaur.paldre@nbk.ee