Tervitus

Head sõbrad! September on koguduse elus uue hooaja algus. Septembrit nimetatakse ka teadmiste kuuks. Millised on need teadmised, mida me täna kristlastena vajame? Piibli seisukohast ei ole teadmised moraalselt ja eetiliselt neutraalsed. Need on kas „head“ või „kurjad“. Sellepärast ütleb apostel Paulus: „… ma tahaksin, et te oleksite targad heale, aga jääksite puutumatuks kurjast.“ (Rm 16:19b) Teadmised ei ole allikavabad. Tõeline teadmine tuleb alati Jumalalt ja Tema Sõnast. Tänases päevas vajame me ilmutuslikke teadmisi enam kui kunagi varem. Head kooli astujad, jätkajad – Jumala poolt juhitud põnevat ja südikat kooliaastat!

Me elame ajas, mis on täis kummalisust, kus ühiskonnas sagedasti valge on must ja must on valge. Valet peetakse ühiskonnas heakskiidetud tõeks ja vastupidi. Kas see mõjutab kogudust? Kindlasti mõjutab! Mõjutab nii palju, kui me laseme mõjutada.

Head sõbrad! Suvelaagris oli Jumala küsimus meile, kas me tahame astuda tasandile, mis on meile valmis pandud – üleloomulik Jumala plaan. Seal ei piisa senistest teadmistest, oskustest, vilumusest! Selles kohas on tõeline sõltuvus Jumalast! Me vastasime kogudusena: jah, me tahame! Mitmed oleme kogenud ebaloomulikku tüdimust, väsimust ja kohati oleme kohas, kus küsime: mis toimub? Usun, et oleme astunud teatud testimise, eksami aega. Mida me teeme selles olukorras, kus asi läheb karmiks? Siinkohal ei räägi ma kindlasti sellest, kui keegi on kogemata üle töötanud vms – see on teine asi. Sellises katsumise ajas on ainuke tee – kokku tulla, teineteist toetada, edasi minna ja vastu pidada! Me oleme teatud mõttes astunud treeninglaagrisse, kus endised viisid tuleb lasta Jumalal ümber hinnata. Võib-olla peame õhtul õigel ajal magama minema. Mõni peab reastama ümber enda tegevused vms… Kristuse järgimine sisaldab distsipliini, mida järgivad sõdur, sportlane ja põllumees. Paulus räägib meile sellest. Maratoni jooksul on kõige raskemad kilomeetrid siis, kui kogu loomulik varu on ammendunud, kui läheb vaja varjatud varusid, mis kannavad lõpuni. „Aga seda kõike ma teen evangeeliumi pärast, et saada selle kaasosaliseks. Eks te tea, et kes võidu jooksevad, need jooksevad küll kõik, kuigi auhinna saab ainult üks? Jookske nõnda, et teie selle saate! Ent iga võistleja on kasin kõiges; nemad küll selleks, et saada närtsivat pärga, aga meie, et saada närtsimatut. Sellepärast ma jooksen, aga mitte nagu pimesi; ma võitlen, aga mitte nagu tuult pekstes, vaid ma löön oma ihu ja teen ta oma orjaks!“ (1Kr 9:23-27a)

Ärge laske end ehmatada! Jumal juhib ja varustab meid ka selleks etapiks! Kokkuvõttes on meeletult põnev aeg. Jumal teeb uut ja Ta on meid kutsunud kaasa! Jeesus teab ja hoolib Sinu elu igast pisidetailist. Ole julge Temaga rääkima kõigest! Usu, et Ta vastab, ja võta vastu Sõna, mille Ta Sulle annab, ja see saab sündima! Ole julge! Tema varustab meid üleloomuliku teadmisega, võimekusega, rahuga! Kathryn Kuhlman ütles: „Ma alistusin ja andsin Temale üle kõik, mis minust oli; kõik! Siis mõistsin esimest korda, mida tähendab omada tõelist väge.“ See on, kuhu Jumal meid kutsub!                                                                   

Rõõmsalt, Veikko

LISAINFO

17.september 18.00 Noorteka hooaja algus

Alates 24.09 jätkame samal ajal Noorte Alfaga

18.september peale teenistust Palveketi koosolek

18.september 18.00 Tervikliku Tervenemise Teenistus

21.september kell 18.00 Fusion noortekoor

Lisainfo fusion@nbk.ee

22.september 18.30 Alfa kursuse uue hooaja algus

Registreerimine ja lisainfo alfa@nbk.ee

25.september Pühapäevakooli uue hooaja algus

3.oktoober – 28.mai k. 18.15-20.15 Piiblikool – Piibliõpe kõigile

Lisainfo ja registreerimine ​​kaur.paldre@nbk.ee