Tervitus

Kallis kogudus! 

Kas mäletad kolme tooli lugu, mida ma koguduse laagris jagasin? Tuletan selle loo veelkord meelde. Minu arvates istuvad Kristlased peamiselt kolmel toolil.

Esimesel toolil istub kristlane, kes elab teadlikkus ja pikaajalises patus. Me kõik teeme pattu ja parandame meelt, kuid sellel toolil istub see, kes teadlikult valib patus elamise. Pahatihti ta päriselt ei tahagi patust loobuda, sest see on mingis mõttes ka tore. Näiteks mõeldes, et väike kõrvalsuhe abielu ajal vaid värskendab suhet. Piibel on selles osas kompromissitu ja ütleb ühemõtteliselt, et see on patt. Minu arvates on see kristlane kuradi salaagent koguduses. Kuradil ei ole vaja teda palju tümitada, selline kristlane muudab pikema aja jooksul ise oma elu põrguks.

Teisel toolil istub kristlane, kellel on kristlase nimi, kuid puudub elav osadus Jumalaga. Pealtnäha nagu kristlane, elab kristlike väärtuste järgi, kuid tema elus puudub Püha Vaimu vägi ja isiklik osadus Jumalaga. Tema on kuradi meeskonnale suhteliselt ohutu ja minu arvates kurat teda seetõttu ka eriliselt ei ründa. Kui siis vahel harva ja mitte eriti kõvasti. Äkki hakkab veel Jumalalt abi paluma ja siis on oht elava suhte tekkimiseks Jumalaga. Seda nüüd küll saatana arvates vaja ei oleks. Vahel tundub mulle, et sellise kristlase elu on nagu lill.

Lõppeks on veel kolmas tool, kus istub Jumalale alistunud, oma plaanidest loobunud ja Püha Vaimu väes liikuv kristlane. Mul on vahel tunne, et kurat on suunanud kogu oma raskekahurväe nende kristlaste suunas. Olen mõelnud, mida tähendab see kirjakoht:

Ps 34:20 „Õiget tabab palju õnnetusi, aga Issand tõmbab tema neist kõigist välja.“ Aga seda tähendabki, et need kristlased on kõige enam kurjuse rünnaku sihtmärgid. Selle kirjakoha kõige olulisem osa on see, et Issand tõmbab tema neist KÕIGIST välja. Neid kristlasi kardavad taevaalused kurjuse jõud nagu tuld, sest nemad määravad Püha Vaimu väes perekondade, kogukondade ja lõpuks kogu Eestimaa saatuse.

Iga tooli küljes on kristlase jaoks hinnasilt. Teinekord on see hind vägagi suur. Mina usun, et kolmandal toolil istumise hind on kõige kõrgem, kuid samas on see igavikulises perspektiivis kõige tasuvam. Kutsun sind, hoolimata kolmanda tooli kõrgest hinnast, valima just seda tooli. Kuna sel toolil otsustad sina (koos paljude teistega) Püha Vaimu väes enda, oma perekonna ja Eestimaa saatuse.

Hetkel, kui ma seda teksti kirjutan, võitleb minu tütar haiglas veel sündimata beebi elu eest. Olete paljud olnud selle palve võitlusega kaasas. Suur tänu, kui leiad ikka ja jälle oma kiires päevas hetke peatumiseks ja palves kellegi eest võitlemiseks. Ükski palve ei jää vastuseta, seda on Jumal lubanud ja suured võidud tulevad vaid läbi suurte võitluste.

Olgu sul tarkust õige tooli valikul!

Vaido

LISAINFO

1.oktoobril kell 11:00 Pühapäevakooli hooaja algus, Lisainfo lastetoo@nbk.ee

4. oktoobril kell 18:30 Alfa kursuse hooaja algus Registreerimine ja lisainfo alfa@nbk.ee

7. oktoober kell 18:00 Naisteteenistus – teenib Abeba Russom Rootsist
“Lunastatud tütre identiteet, õigsus ja eesmärk Jumala kuningriigis”

8. oktoobril 2023 kell 18:00 Tervikliku Tervenemise Teenistus eri
Puuvilja 4, Tallinn, Nõmme Baptistikoguduses, https://tervenemine.ee/

13. oktoobril kell 19:00 Tervikliku Tervenemise Teenistus
Kalju 1, Tallinna Kalju Baptistikoguduses, https://tervenemine.ee/

14. oktoobril 18:00 Tervikliku Tervenemise Teenistus
Riia 27, Tartu, Tartu Pauluse Kirikus, https://tervenemine.ee/

15. oktoober 18.00 Tervikliku Tervenemise Teenistus
Puuvilja 4, Nõmme Baptistikoguduses, https://tervenemine.ee/