Tervitus

Armas kogudus!

Kirjutan teile ligi 8000 km kauguselt Atlanta külje alt. Hoolimata füüsilisest distantsist on Püha Vaim meid ühendamas. Olen seda kogenud igapäevastes palveosadustes lähedaste sõpradega Nõmmelt, mida tänu internetile teha saame. Jumala Vaim on nii lähedal — ja sama kogevad nemad.

Olen nüüdseks elanud pea viis kuud püsivas Jumala rahu ja ligiolu mullis, kaks kuud sellest siin USA-s. Suve alguses hakkasin eriliselt igatsema puhast Jumala tõde ning selles elamist. Olin väsinud valedest ja selle maailma tarkusest, mis on põimitud peaaegu kõigesse meie ühiskonnas, ning mis kuskil sügaval südames uskmatuse juuri ajab. Tahtsin riietuda lahti vanast inimesest, kes usub midagi vähemat kui tules puhastatud Jumala tõde. Mulle avanes ilmutuslikult kirjakoht Jesaja raamatust: „Sa hoiad täiuslikus rahus teda, kelle mõtted püsivad Sinul, sest ta loodab Sinu peale.“ (Js 26:3, NKJV) Täiuslik rahu ja selles püsimine on meile kättesaadav — Jeesus on selle eest maksnud. Me ei pea sellest kunagi välja tulema. Kuid meie osa on hoida oma mõtted Tema peal, Talle täielikult loota. Usk, usaldus ja lootus on omavahel tihedalt läbi põimunud. „Nii tuleb siis usk kuuldust, aga kuuldu Kristuse sõna kaudu.“ (Rm 10:17) See, mida me laseme enda silmadest ja kõrvadest sisse, hakkab meie südames kasvama. Maailma tarkus hakkab kasvatama uskmatust, Jumala tarkus usku. „Aga usk on kindel usaldus selle vastu, mida oodatakse, ja veendumus selles, mida ei nähta.“ (Hb 11:1)

Kuna ma tahtsin hakata uskuma igat sõna — mitte ainult mõistusega, vaid kogu südamega — mis Jumal Piibli kaudu on ilmutanud, siis teadsin, et pean selleks midagi ära andma. Kui mitut paari jalanõusid saame korraga kanda? Ainult ühte. Seega, kui me soovime riietuda uude inimesse ja käia meele uuenemises, siis tuleb vanast lahti öelda. Lõpetasin täielikult uudiste ja artiklite lugemise, filmide ja videote vaatamise — enda täitmise sellega, mis viib mu mõtteid Kristuselt mujale. Hakkasin end veelgi rohkem Sõnaga täitma ning Tema ees istuma.

Ma ei ole sellest rahust välja läinud. Ei läinud siis, kui pidin nädala pärast Ameerikasse sõitma ning mul oli arvel 100€ — ja Jumal varustas mind just õigel hetkel! Ka mitte siis, kui meieni jõudsid kuuldused sõjast Iisraelis. Elan selles rahus hommikust õhtuni ja õhtust hommikuni. Rahu on üks Vaimu viljadest. Vilja saamiseks on vajalik viljastumine, mis omakorda toimub salajases paigas. Koht, kus minu vaim ja Jumala Vaim on segamatus ühenduses — kus ei ole mitte kedagi teist, mitte ühtegi segajat. Palvetan, et Jumala tõe sügavused muutuks meile selgemaks kui kunagi varem läbi lähedase osaduse Jeesusega!

Armastusega

Hanna Hark

Võid lugeda ka minu blogi: eluradadel.com

LISAINFO

5. novembril peale teenistust Isade- ja Poegade Osadus, vanalinna tutvustav ekskursioon, Oleviste külastus ja osadus Lisainfo  janis.pugri@mail.ee

Tervikliku Tervenemise Teenistused, Lisa info: https://tervenemine.ee/

12.novembril kell 18.00, Rapla Maarja-Magdaleena koguduses, Kalda 1, Rapla

14. novembril kell 19.00, Kehra koguduses, Kreutzwaldi 1, Kehra

15. novembril kell 19.00, Võru Elupuu koguduses, Uus 21, Võru