Tervitus

Küsides Jumalalt, mis sõnumit selle kuu kavas kogudusega jagada, tõusis südamesse vastus: “Jälgige vett”. See seostus pildiga, mida Külvi pühapäevases jutluses ühest varasemast Veikko sõnumist meenutas. Pildiks oli, et ärkamine on nagu suur laine, mis kogub hoogu ja jõudu veepinna all. Alguses ei ole seda pikka aega näha, aga mingil hetkel hakkab veepind tasapisi tõusma, enne kui laine kogu suuruses esile tõuseb. Saan sellest sõnumist aru nii, et vee jälgimine tähendab koos Jumalaga nende asjade vaatamist ja ettekujutamist, mida veel näha ei ole, aga mida Jumal tahab teha. Kui me “vett ei jälgi”, vaid laseme kõigel muul kogu aja ja tähelepanu ära võtta, ei ole me ka valmis selleks, kui laine kerkima hakkab.

Tuleb tunnistada, et mina ei tea alati, kuidas seda praktiliselt teha. Tööelu nõuab mitte ainult füüsilist aega, vaid ka mentaalset pingutust. Lastega on vaja vara ärgata ja aega tuleb leida ka abikaasaga kahekesi olemiseks. Ööund peaks olema piisavalt, et tervis vastu peaks ja nii edasi. Kuidas selle kõige keskel “vett jälgida”? Kuidas järgida seda jumalikku põhimõtet, kus väiksema oma pingutusega saadakse osa hoopis suuremast õnnistusest?

Üheks abiliseks on sellel aastal minu jaoks NBK piiblikursus, milles osaledes olen valinud endale kohustuse seal ette antud kava järgi Piiblit lugeda ning ka Jumalalt saadud mõtteid kirja panna. Samuti aitab sealne palvekooli osa minus ka nädala jooksul hoida alal palvemeelsust ja ootust selle suhtes, mida Jumal on tegemas.

Kuidas Sina “vett jälgid”?

Tervitades,

Kaur Paldre

LISAINFO

1.november k. 19.00 Hingedepäeva hardusõhtu kontsert 

Osalemine tasuta

13.november peale teenistust Palveketi koosolek

20.november k. 18.00 Tervikliku Tervenemise Teenistus

tervenemine.ee ; info@tervenemine.ee

18.november k. 18.30 Ülistus läbi liikumise

Lisainfo katrinkaur11@gmail.com

27.november k. 14.00 IPO – Isade ja poegade osadus

Lisainfo janis.pugri@mail.ee