Tervitus

Head sõbrad!

Kevad on võtnud võimust! Valgust on iga päevaga aina enam. Vaatan suure südamesoojusega, kuidas Jumal inimesi puudutab, muudab. Olen tohutult tänulik Jumalale mööduva sügis-talv-kevad perioodi eest!

Ühiskonnas toimuva, kohati absurdsuseni mineva segaduse ja pimeduse keskel, on Jumala inimeste seas üleloomulikud sündmused, vabaks saamised, tervenemised, positiivsed muutused. Kes saab terveks aastate pikkusest depressioonist ainult seetõttu, et kuuletus Jumalale, astus Eesti Vabariigi pinnale ja haigus on läinud, mille kohta on olemas arstide kinnitus. Või selline lugu – õde räägib: „Nägin töökaaslast, kellel oli möödunud päev sünnipäev ja läksin teda kohvinurgas kallistama, et lihtsalt õnne soovida. Siirdusin edasi teekannu juurde. Ta pööras pea mu poole ja ütles: “Mis Sa tegid praegu?! Mul on 2 päeva kael valutanud. Tegin sellele liiga ja ei saanud pead pöörata ja nüüd korraga on valu kadunud ja saan pead pöörata“. Ma reaalselt lihtsalt korraks kallistasin teda.”

Inimeste sisemised muutused, kus kauge Jumal on saanud lähedaseks, suhe on saanud elavaks. Taevas on pidu nende üle, kes on kutse vastu võtnud, oma elu andnud Issandale ning liitunud Tema kogudusega. Lisaks lood TTT, Naiste Hommiku, Auväärsete Hommiku, Meeste Hommiku, Noorte teenistuste, jne, jne kaudu – räägivad lihtsalt Jumala aust. Tänu Jeesus!

Kui nelipühapäev kätte jõudis, olid nad kõik koos ühes paigas. Ja äkitselt tuli taevast kohin, otsekui tugev tuul oleks puhunud, ja täitis kogu koja, kus nad istusid. Ja nad nägid otsekui hargnevaid tulekeeli, mis laskusid iga üksiku peale nende seas. Ja nad kõik täideti Püha Vaimuga ning hakkasid rääkima teisi keeli, nõnda nagu Vaim neile andis rääkida.” Ap 2:1-4. 28. mail on Nelipüha päev – koguduse sündimise päev. Lugedes teksti kõnetab igakord sõna – äkitselt!

Head sõbrad! Siin on üks kõnetus – kui me oleme üheskoos, ootamas, siis Jumal tuleb lähemale ja Ta tuleb äkitselt – meie olukordadesse. Pimeduse keskel äkitselt paistab valgus. Lootusetus asendub äkitselt uute võimalustega. Äkitselt on Jumal keset oma kogudust, oma inimeste keskel, keda Ta armastab! Me juba näeme, juba kogeme. Vägev! Sõbrad, usume enamat ja oleme ootel!

Armastusega,
Veikko

LISAINFO

12. mai 18:30 Ülistus läbi liikumise, katrinkaur11@gmail.com

20. mai 10:00 Koguduse talgupäev

21. mai 18:00 Tervikliku Tervenemise Teenistus Oleviste kirikus (hooaja viimane) tervenemine.ee ; info@tervenemine.ee

28. mai peale teenistust Isade ja poegade osadus, janis.pugri@mail.ee

23. juuni 18:00 NBK jaanituli, info ja registreerimine koguduse meililistis või siret.sepper@nbk.ee

14.-17. juuli NBK lastelaager, lisainfo ja registreerimine koguduse meililistis või lastetoo@nbk.ee

18.-21. juuli NBK noortelaager, lisainfo ja registreerimine koguduse meililistis või lastetoo@nbk.ee

4.-13. august Noorte vahetusprojekt Rootsi Free Lane Church noortega (Rootsis) Lisainfo siret.sepper@nbk.ee

24.-27. august Koguduse laager Nuutsakul