Tervitus

Oleme mu abikaasa Railiga Nõmme koguduse värsked liikmed. Meie esimesel päeval koguduses liikmetena, sai paar sõna räägitud ka Mariga, kellele Jumal andis südamesse meie kohta kirjakoha igatsusest. Sel hetkel sain aru, et igatsus on just see, mis mind väga kaua on saatnud – igatsus saada ristitud, saada oma kogudus, aina rohkem ja rohkem olla Jumalale lähemal. Tooksin oma rännaku kohta mõned mulle väga tähtsad pidepunktid, mis on mind saatnud ja suunanud:

Pereraadio – ~20 aastat tagasi olid teatud keerulised olukorrad meie elus. Otsisin lahendust ja „sattudes“ Pereraadio lainepikkusele hakkas pihta minu kool, mille väärtus on ka täna vägagi toimiv. Raadiost sain teada kuidas palvetada, mis on prioriteedid ja mis kõige tähtsam, oli see, et alati, kui olin sõlmes mingi küsimusega, siis raadio lahti tehes, tuli alati sealt mingi hetk just täpselt see vastus, mida olin otsinud. Kõige selle teekonna juures tekkis ka aina suurem igatsus enama järgi.

Meie koguduse Jumalateenistused läbi ekraani – kui sõber Veikko alustas pastori ametit, oli suur huvi teada, kuidas Veikkol seal kõik õnnestub ja hakkasin jälgima. See kõik, mis ma nägin ja kogesin meeldis mulle väga ja minust sai iganädalane teenistuste vaataja. Igal esmaspäeval oli juba põnevus sees, et saaks juba autos rahulikult eelmise päeva teenistust kuulama hakata. Seoses minu tööga telekomis, sain ükshetk anda väikese panuse ka TTT korraldusele ja nii lisandus veel üks võimalus läbi ekraani meie koguduse tegemiste jälgimiseks. Jah, juba siis tundsin, et olen justkui meie koguduse liige. Elasin kaasa ja inimeste nimed olid juba enam-vähem selged. Ma ei saa mainimata jätta, et just läbi TTT vaatamise toimus minu kõige võimsam kohtumine Elava Jumalaga. Kõige selle ajal, mil ma jälgisin toimuvat läbi ekraani, oli alati minus väga suur igatsus saada sellest ka kohapeal osa, kuid teekonnal selleni, oli alati mitteobjektiivseid takistusi. Läbi ekraani edastataval on üli suur tähtsus Jumalas kasvamisel.

Ristimine – Ma teadsin, et olen päästetud, kuid tundsin, et üks pusletükk on puudu ja see on ristimine. Raili oli ristitud ja eks kodus oli meil mõnelgi korral sellest juttu, kuid tegudeni ei jõudnud. Nüüd selle aasta mai lõpus Veikko sünnipäeval sai seda teemat puudutatud ja novembri alguses saime Veikko soovitusel Railiga koos ristitud. Raili puhul oli tegu kinnitusristimisega.

Jõulud – me tuleme Railiga mõlemad mittekristlikest perekondadest, kuid jõulud on alati ka pimedal veneajal olnud traditsiooniks. Paraku pole me jõudnud ühelgi aastal jõulude ajal kirikusse, kuigi see igatsus on Raili ja minu südames olnud väga kaua aega. Nüüd koguduse liikmetena ilmselgelt paigutame kirikusse tulemise plaanidesse ja nii saab jälle üks ootus ja igatsus täide viidud.

Kokkuvõttena tunneme südames, et see teekond on olnud läbi igatsuse üks suur õnnistus, mis meid on viinud aina lähemale Jumala tundmisele. Ärge loobuge kunagi oma igatsusest, vaid leidke võimalused selle täide viimiseks!

Olge väga õnnistatud ja hoitud!

Raili ja Taavi Kotk

Lisainfo

11.detsember k. 18.00

Fusion noortekoori kontsert fusion@nbk.ee

17.detsember k. 12.00

Nõmmelille osaduspäev nommelill@nbk.ee

17.detsember k. 18.00

Laste jõulupidu lastetoo@nbk.ee

18.detsember k. 18.00

Tervikliku Tervenemise Teenistus tervenemine.ee ; info@tervenemine.ee

24.detsember k. 16.00

Jõulujumalateenistus

27.detsember k. 6.30

Isade ja Poegade osadus (IPO) – Meeste Hommikuga koos janis.pugri@mail.ee