Tervitus

Armas Nõmme kogudus või sõber! Loodan, et oled jõudnud puhata, taastada jõuvarusid ja võinud tunda rõõmu kõigest sellest, mida Eestimaa suvel pakkuda on. Suvi on jõudnud juba oma teise poolde. Kui oled eelnevalt midagi külvanud või istutanud, siis nüüd ootad Sa kannatlikult ja huviga saagi valmimist. See on põnev, ma tean!

Olude sunnil ei olnud minul sellel aastal midagi külvatud, aga meie suvekodus kasvavad piparmündid, mille teed meie lapsed väga armastavad. Olen igal aastal neid korjanud ja kuivatanud. See nädalavahetus kui olime maal ning ma panin tähele, et just nüüd oleks õige aeg piparmünte korjata, oli vihmane ja see tegi kurvaks, kuna teadsin, et järgmised paar nädalat mul maale tulla ei õnnestu. Kartsin, et suur osa saagist võib minna hukka. Otsustasin siiski, et püüan teha nädala sees ühe sõidu maale ja piparmündid ära lõigata. Palusin Taevaisa, et ta annaks mõne rahulikuma tööpäeva ja kingiks ka kuiva ilma. Tol hommikul kui maale sõitsin, oli väga sombune ja teel olles sain ka vihma, aga kui kohale jõudsin, siis aiamaa oli kuiv ja minu suureks rõõmuks, ei olnud seal kandis veel sadanud. Lisaks puhus päris tugev tuul ja taimed olid kõik kuivad. Olin rõõmus ja asusin neid lõikama. Vahepeal kogunesid rasked vihmapilved ja eemal müristas, kuid sadu läks kord ühelt, kord teiselt poolt mööda ja meil vihma ei tulnud. Palvetasin ka oma südames – Jumal, ma nii tahan lastele piparmünte korjata, neile meeldib see tee ja mina armastan neid nii väga… palun luba see töö korda minna! Korraga tundsin Püha Vaimu häält, mis ütles – nii nagu sina armastad oma lapsi ja tahad neile head, nii armastan Mina teid ja tahan teile head! Ma sain oma piparmündid lõigatud ja kuivama pandud ning kui kõik töö oli lõpetatud, siis hakkas sadama. Läksin tuppa, panin põlved maha ning tänasin Jumalat. Kui Jumal nii väikestes asjades näitab oma soosingut, siis kuidas võiks Ta mitte kuulda palveid kui on tõeliselt keerulised olukorrad?

Olen kuulnud öeldavat, et Jumal on aednik ja nii, see ilmselt ongi. Ta rajas ju Eedeni aia ning kannab praegugi kogu loodu eest hoolt. Kuid Jumal harib ka meie südame põllumaad, mille pinnas on tihti kivine, kõva, vähe viljaks või kasvatab umbrohtu. Ennem, kui Jumal sinna midagi külvama või istutama hakkab, kulub Tal tihti palju hoolt ja aega pinnase ettevalmistamiseks. Iga aednik teab ka, et peale istutamist vajavad taimed jätkuvalt hoolt. Neid tuleb kasta ja väetada, aga ka kitkuda või kärpida. Just need viimased toimingud, mida Jumal teeb, ei pruugi meile alati meeldida, kuid Ta teeb seda eesmärgiga, et me kannaksime head vilja, sellist vilja, mis jääb. Joh 15:16.

Ma soovin meile kõigile, et Vaimu viljad, mis on kirjas Galaatia 5-22, tuleksid ikka enam ja enam esile ning, et Jeesuse nimi saaks selle läbi austatud! Augusti lõpus on toimumas koguduse suvelaager Nuutsakul. See on võimalus puhata, olla osaduses, teenida kaasa ning saada selle läbi ka ise kosutust. Tule, nagu janune kaevule, et ammutada värsket-, kosutavat-, Elavat Vett!

Soovin Sulle ilusat suve jätku! Hille