September on justkui ühe uue perioodi algus. Koolid on alanud. Koguduse tegemised algavad. Eelmisel nädalalõpul oli NBK laager. Niipalju, kui minu kõrvu kostus, oli see osalejatele suureks õnnistuseks. Püha Vaim puudutas paljusid ja Tema kogetav ligiolu oli see, mis meid vägevasti liitis. Järgmise aasta laagri aeg on paigas, kui Jumal lubab, siis 26.-29.august 2021. Olge varmad oma plaanid tegema nii, et saaksime kõik terves mahus selle nädalalõpu koos olla. Ma siiralt usun, et suvelaager on meie koguduse üks tähtsamaid sündmusi. Selles osaduses asetab Püha Vaim justkui uued vaimsed vaiad tulevaseks perioodiks. Seal saame ühiselt kinnitatud, julgustatud, kokku liidetud. Seega on raske neid ühiseid päevi üle hinnata. Aitäh veelkord kõigile, kes olid korraldusega seotud ja ka igaühele, kes oli kohal!

Juba 10. septembril algab kolm korda, kord nädalas, toimuv koolitus  – „Toimetulek muutustega” Oleme põnevil, mida Jumal nende koolituste läbi esile toob. Sealt edasi toimub Alfa kursus.

Üks asi, mille Jumal on esile toonud, on Tema soov  meid juhatada jätkuvalt Tema tahtes käima. Et me ei teeks viga, mida on ajaloos kogudustega juhtunud, et nüüd oled Sa meid siiani toonud, siit saame juba oma rutiiniga edasi.

Usun, et Jumala soov ja tahe on meid juhtida nii, et me kuuleme muutustest ja soovidest ja siis ka koheselt kuuletume. See omakorda tuleb osaduses olemisest Temaga.

Elavana püsib osadus siis, kui me oleme kristalselt ausad Jumala ees ja kuuletume Temale. Vahel on „väikesed rebased“ nii kavalad, et nad söövad „viinamäe“ tilgatumaks ja meile valgeneb olukord alles siis, kui kuidagi väga kuivaks on kõik jäänud, Sõna on kinni ja Elu on vaikselt kadumas. Vaenlane teeb oma tööd jätkuvalt. Meie osa on seda teadvustada ja mitte langeda tema asetatud lõksu, olgu selleks uhkus, ignorantsus, teeseldud olek, iseteadmine või mistahes muu asi, mis viib meid Jumala vahetust juhtimisest ja ligiolust eemale.

Otsustame koos, et me läheme Issand koos Sinuga  –  kui Sina liigud, liigume meie, kui Sina seisad, seisame meie ja muul viisil me ei toimeta!

Tule Püha Vaim! Loeme – 2Peetruse kiri  

Rõõmuga, Veikko

LISAINFO

Head sõbrad, oleme uuendamas  NBK maja katust. Kogu maja uue katuse maksumus on 30 000,- eurot. Oleme siiani näinud Jumala imelist varustust (toolid, saali remont, jne)! Usun, et igaüks, kes on külvanud on ka lõiganud – toetume siingi Jumala Sõnale! Kõigil on võimalus osaleda selles ägedas projektis! Ole julge külvama!

EE431010052038325009 SEB; EE122200221025971197 Swedbank, selgitusse: Katus