“Oi, kui kahju, et ei saanud kõigist Suvepäevade päevadest osa võtta, järgmine aasta kindlasti panen omale prioriteediks!” Selliselt väljendusid nii mõnedki, kes selle aasta NBK Suvepäevadel said osaleda ainult ühe või pool päeva või ka paar päeva. Mis oli meie Suvepäevadel nii erilist?

Ma usun, et Jumala ligiolu kogemine neljapäevaõhtust alates on see, mis puudutab, muudab, toob rõõmu ja sügavat, mõistusele hoomamatut rahu.
Esimese õhtu kogunemine, kus toimub gruppides Jumalalt keskel istuvale sõbrale pildi küsimine ja saamine, kus kõik saavad praktiseerida prohvetlust, on Suvepäevade algkõrghetk. Meie ise oleme kõik kasutatavad Jumala hääle esiletulekuks ja see on võimas kogemus.

Reede hommikul tuletas koguduse juhatus meelde, mis oli sõnum, mille Peter Nordberg sai eelmisel aastal meie koguduse jaoks ja kuidas oli meie endi kogemus nii isiklikul kui ka koguduslikul tasandil. Peter Nordbergile on Jumal andnud anni, mis on alandliku venna kaudu nüüd teist aastat avaldunud. Kõik sõnumid, mida Peter alates reede õhtust edastas, olid rajatud eelnevale. Sellest tulenevalt on hea olla järgmisel aastal algusest peale Suvepäevadel kohal, kui vähegi on võimalik – niimooodi joonistub tervikpilt. Lisaks muidugi see vastupandamatu osaduse kogemine – vägev!

Ma tean, et vaenlane sosistab enne Suvepäevi igaühele midagi. Midagi, mis on meid kõnetamas negatiivsel viisil. Ükskõik mis see on – sa pole piisavalt oluline, või mis seal ikka nii erilist on, või ahh, tegelikult oled ju väsinud ja parem ole omaette, või mis iganes veel, mis tundub mõistusele täiesti arukas argument, ent tegelikult on need lihtsalt vabandused, mida ta meile ette söödab, et meid eemal hoida osadusest, mis on sõnades kirjeldamatu. Siinkohal ma ei ütle, et kohustused, mis meil on, on väheolulised, eriti, mis puudutavad laste koolide algust, vms. (tänu Jumalale, järgmisel aastal on see takistus maas). Aga Suvepäevade osadus on nii eriline/oluline, et kutsun üles, leiame selle jaoks aega!

Head sõbrad – tahan meid kõiki julgustada. Jumal on otsustanud teha meie
koguduse igas liikmes midagi uut ja selle läbi meie kaudu midagi, mis on kasuks Tema ihule ja meile kõigile õnnistuseks. Täna Ta küsib: ”Kas tahad kaasa tulla paati, mis juba liigub?” Mina tahan! Ma usun, et absoluutne enamus tahab. Igaüks on kutsutud, oodatud, kaasa palutud/arvatud.

Mari teeb Suvepäevade sõnumitest kokkuvõtte, mis tuleb eriväljaandena
igaühele e-mailile või trükituna koguduse infolauale. Seda järgmiseks
pühapäevaks.


Loeme Jesaja 43 peatükki


Rõõmsalt, Veikko