Kuukava2021-10-05T13:57:29+03:00

Kuukavad

Oktoober 2021

Tere, armas kogudusepere!

Oktoobrikuu alguses tähistab meie kogudus oma aastapäeva! Seekord on meil juba 128 sünnipäev. Endale üllatuseks avastasime, et oleme kolmandiku neist aastatest olnud Nõmme koguduse liikmed.

1970 aastate alguseks oli Nõmme Baptistikogudusse kogunenud aastate pikkuse ustavate palvetajate töö viljana hulgaliselt noori. Ligi 70 noort koondusid vaimulikult kasvama ja tolle aja väheseid kokkusaamise võimalusi kasutades noorte koori. Jumalateenistused, kus koor kaasa teenis olid puupüsti rahvast täis. Inimesed seisid vahekäikudes, sest istekohti ei jätkunud. Nälg Jumala järele oli suur.

Meie kohtusime ja jäime üksteisele silma ka just selles kooris. Meid ristiti ja õnnistati kogudusse koos mitme noorega 1978. a kevadel. Järgmisel aastal panime leivad ühte kappi. Meil on kaks poega ja kaks tütart ja nüüdseks kaheksa lapselapsukest.

Tänasel päeval võime tunnistada, et Jumala arm ja halastus ei ole otsa lõppenud.

Imetlusega oleme just viimastel aastatel näinud, kuidas Jumal teeb täiesti uut. Oleme tundnud, et kuulume ühte imelisse ja hoolivasse perekonda. Erilist koguduse perekonna tuge kogesime selle aasta märtsis, kui kõik koos Aldo elu eest palves võitlesime. On tohutu rõõm ja eesõigus olla selle kõigega kaasas, näha ja kogeda mida Jumal teeb!

Jesaja 35:1 Kõrb ja liivik rõõmutsevad, nõmmemaa hõiskab ja õitseb nagu liili!

Jesaja 43:19 Vaata, mina teen hoopis uut: see juba tärkab, kas te ei märka? Ma teen kõrbegi tee, tühjale maale jõed!

Tunneme ennast uuenenud ja noorenenud koguduse keskel ka väga noortena

Soovime, et selles muutuvas maailmas ja edasi liikuvas koguduses hoiaksime ikka kokku. Armastame Jumalat kõigest südamest, taotleme üksmeelt, oleme Jumalale kuulekad ja kättesaadavad!

Armastusega, Aldo ja Anneli

LISAINFO

Kodugruppide info

10.oktoober kell 18.00

TTT – Tervikliku tervenemise teenistus

Sel korral fookuses seksuaalne väärkohtlemine ja abort

palvesoov@nbk.ee, eestpalveliinid avatud TTT ajal nr-l 677 7773

6.oktoober kell 18.30

Jüngrite kooli algusRegistreerimine ja lisainfo www.nbk.ee 

14.oktoober kell 18.30

Alfa kursusRegistreerimine alfa@nbk.ee

24.oktoober kell 18.00

Ülistus – ja palveteenistus: Eestimaa noorte ja laste eest!

           NBK maja katus

Töö on endiselt käimas ning oleme usaldamas, et Jumal varustab katuse renoveerimisel veel puuduoleva 10 000 euroga. Samuti järgnevate kiireloomuliste projektidega nagu uste vahetus, keldri renoveerimine, klassiruumide remont, maja fassaad. Külvame koos! 🙂

5 oktoober 2021|
Kuupäev Kokkusaamine Muusika
P 10.10 k.11.00  NBK 128. aastapäev Gunnar Kotiesen
Juhatab Veikko Võsu
Madis ja Helen Lokuta
P 17.10 k.11.00 Mari Vahermägi
Juhatab Grete Veedla
Hans-Kristen ja Pille Sapas
P 24.10 k.11.00  Andreas Koppa
Juhatab Hans-Kristen Sapas
Ardo Richter
P 31.10 k.11.00 Hando Laanet
Juhatab  Kaur Paldre
Hanna Hark
P 07.11 k.11.00 Armulaud Veikko Võsu
Juhatab  Vaido Palmik
Raimondo Laikre

September 2021

Tervitus

Armsad sõbrad,

Usun, et meil kõigil on olnud suurepärane puhkuse aeg suvel. Uus hooaeg on alanud. Pikalt on südames olnud, et iga koguduseliige kuuluks kodugruppi. Elame ajal, mis on täis meist mitte sõltuvaid üllatusi. Parem on, kui oleme nendeks valmis.

Oleme kaardistamas potentsiaalseid kodugruppide juhte ja kodusid, kus koguneda. Kui Sina armas sõber oled samuti valmis kodugruppi juhtima või avama oma kodu, siis anna endast märku siret.sepper@nbk.ee või tel. 56478293.

Meie ümber on meeletult palju informatsiooni. Hoidkem seejuures oma fookus Jeesuse sõnadel: “Minge kõik maailma ja tehke jüngriteks kõik rahvad.” Seda me suudame ainult Püha Vaimu väes. Armas sõber, kutsun Sind üles jätkuvalt võtma aega, et kuulata, jätkuvalt täituma Püha Vaimuga ja SIIS tegutsema. Meenutame, et „Meil ei tule ju võidelda inimestega, vaid meelevaldade ja võimudega, selle pimeduse maailma valitsejatega, kurjade taevaaluste vaimudega.“ Ef 6:12.

Jeesuse tähendamissõna tarkadest ja rumalatest neitsidest on tänase päeva kontekstis väga aktuaalne ja tulnud prohvetlikult mitmelt poolt üles. Neitside tähendamissõna asub kahe teksti vahel, mis räägivad teenimisest, kaasas olemisest ja  osa võtmisest. On oluline mõista, et valmisolekuks Jeesusega kohtuma, peaks meil olema piisavalt õli lampides. Lambivalgus näitab meile infomüra ja virr-varri keskel selget teed.

Usus, lootuses ja armastuses rõõmsalt, Veikko

LISAINFO

12.september kell 18.00

TTT – Tervikliku tervenemise teenistus

Sel korral fookuses laste ja noorte suitsiid.

palvesoov@nbk.ee, eestpalveliinid avatud TTT ajal nr-l 6777773

18.september kell 12.00

Auväärsete ühenduse Nõmmelill osaduspäev

Koguduse ruumides

26.september kell 18.00

Ülistus – ja palveteenistus: Eestimaa noorte ja laste eest!

26.september peale Jumalateenistust

Isade ja poegade üritus

Rohkem infot tulekul

6.oktoober kell 18.30

Jüngrite kooli algus

Registreerimine avaneb peagi www.nbk.ee 

14.10 kell 18.30

Alfa kursus

Registreerimine alfa@nbk.ee

           NBK maja katus

Töö on käimas ning oleme usaldamas, et Jumal varustab katuse renoveerimisel veel puuduoleva 15 000 euroga. Samuti järgnevate kiireloomuliste projektidega nagu uste vahetus, keldri renoveerimine, klassiruumide remont, maja fassaad.

Külvame koos! 🙂

6 september 2021|

August 2021

Tervitus

Kallis kogudus!

Meil on nii hea meel, et NBK on saanud meie kodukoguduseks.

Kõik algas umbes kaks aastat tagasi, kui otsisime endale kohta laulatuseks ja otsustasimegi Nõmme kasuks. Tundsime kohe, et see on kodune ja armas paik abiellumiseks, Hannese perele oli see aastaid tagasi ka kodukoguduseks.

Palju aega enne pulmaplaane olime saanud südamesse, et Jumal on meid kutsumas liikuma oma senisest kogudusest edasi.

Me ei teadnud kuhu, kuid otsustasime Jumalat selles usaldada: jätkasime oma koguduses teenimist, kuid samal ajal kandsime seda olukorda palves edasi.

Teadmatuses olemine polnud lihtne, kuid Jumal oli ustav.

Koroona tõttu pidime vaatama koguduse teenistusi ülekande vahendusel ja väga tihti me sattusime just Nõmme koguduse teenistusi vaatama. Meid kutsuti ka ülistustiimis kaasa teenima, mida tegime hea meelega.

Piirangud said mõneks ajaks läbi, kuid me sattusime taas Nõmme kogudusse teenistust kuulama kui ka ülistustiimis kaasa teenima.

Siis saimegi aru, et see on meie kodu. Iga kord oleme kogenud Nõmmele tulles sooja vastuvõttu, ära minnes julgustust ja võtnud kaasa ülesehitava sõnumi. Väga liigutav oli üks pühapäev, kus koguduse auväärsed õnnistasid pisemat koguduse liiget – see on kogudus, kus kõik generatsioonid on olulised.

Oma südames olime juba teinud otsuse eelmise aasta lõpus, kuid ametlikult liitusime selle aasta kevadel. Ja meil on südamest hea meel, et saame just selles koguduses vaimulikult edasi kasvada ja õppida oma Taevast Isa rohkem tundma!

Olge väga õnnistatud!

Hannes & Signe Helemaa

LISAINFO

16.-19.august

Nõmme, Salemi ja Kohila koguduse ühine noortelaager “Tähenduslik elu”

Rohkem infot Facebookist.

26.-29.august Koguduse suvelaager Nuutsakul

Rohkem infot tulekul

 NBK maja katus

Katuse renoveerimistööd Joeli käe all jätkuvad peale väikest puhkust. Oleme usalduse pannud Jumala finantsilisele varustamisele, et maja hädavajalik uuenduskuur võiks edasi minna.

Ole julge külvama! 🙂

12 august 2021|

Juuli 2021

Tervitus

Armas Nõmme Kogudus!

Tahame teid südamest tänada sooja ja elava vastuvõtu eest endi keskele! Oleme teie palvetele pikast distantsist hoolimata toetunud juba mõnda aega ja selle eest täname ka Jumalat. 

Kolisime sel kevadel kodumaale oma 21-aastasest elust Ameerikas, kus teenisime San Francisco lähistel kohalikus koguduses. Uue raja otsinguil jõudsimegi Nõmmele ja ootame põnevusega, mis Jumalal plaanis.

Endist võime öelda, et Voldemar on meie pere kindel ankur ja et meie neli tütart on jõudsalt taganud, et meil pole ühtegi igavat päeva. Koguduse keskel juhtisime erinevaid väikegruppe ja Külvi ka naiste Piiblitunde. Hiljem lisandusid mõned meile hinnalised üritused, kuhu koguneti laiema piirkonna kogudustest, vahel teenitud isegi Eesti külaliste poolt! Oleme nende aastate jooksul kõiges Jumala ustavust ja tugevust näinud ja kinnitame teilegi sõnumit, et vaid Jumalas on meil tõeline rahuldus…

Meie tütardest vanim, Adelle (21) elab Ameerikas, kuid Cathryn (18), Sara (9) ja Stella (7) meiega koos. Ootame nüüd neilegi omaealisi sõpru, kes inglise keelt mõistavad, kuid siiski eesti keelele truud on – nii et Eesti keel kõigile koduseks saaks.

Me igatseme näha Koguduse tugevnemist Kristuse täisea mõõtu mööda (Ef 4:12-13) ja usume, et need kes tunnevad Jumalat on tõepoolest leidnud hindamatu aarde!

Rahu ja rõõm olgu teiega, Külvi ja Voldemar

LISAINFO

18.-23. juuli  – Raplas English Camp noortele

Lisainfo Kadri-Kristelilt ja Svenilt

26.-29. august : Koguduse suvelaager Nuutsakul

Registreerimine avatud. Info emailidelt või Siretilt.

 NBK maja katus

Joel Vahermägi on tublisti ja aktiivselt katusetöödega jätkanud. Oleme jätkuvalt lootmas Jumala finantsilisele varustamisele, et maja hädavajalik uuenduskuur võiks edasi minna. Ole julge külvama! 🙂

7 juuli 2021|

Juuni 2021

Tervitus!
Tere armas Nõmme pere!

Viimased kuud olen tundnud, et Nõmme kogudus on saanud minu uueks pereks. Olen pikka aega otsinud vaimulikku kodu. Kuigi teenin kaasa Eesti Korea koguduses, on siiski jäänud igatsus Eesti kogukonna järele. Alustades Nõmme koguduse Alfas teenimisega, pani Jumal vaikselt südamesse siia jääda ja siia kogudusse rohkem panustada. Näha uusi ja värskeid Jeesuse järgijaid usus kasvamas ja teiste kristlastega koos teenimas, tunnen et ka mina kuulun siia ja mind on vastu võetud sellisena nagu olen.

Lisaks Alfale olen saanud teenida ka Tervikliku tervenemise teenistuse palvetiimis ja lastetöös. Need on olnud suureks õnnistuseks ja julgustuseks. Viimasel ajal on mind saatnud kirjakoht Roomlastele 12:12 “Olge rõõmsad lootuses, vastupidavad viletsuses, püsivad palves.” Nagu apostel Paulus julgustab siin kogudust, siis ma arvan, et see salm julgustab ka Eesti Korea kogudust ja Nõmme kogudust. Isegi siis kui maailm meie ümber kõigub ja tormid möllavad, siis Jumal annab lootuse, Jumal annab vastupidavuse ja Jeesuse nimel palvetame püsivuses.

Palvetan ja igatsen, et kogudus Eestis, sealhulgas ka Nõmme kogudus üha
kasvaks Püha Vaimu väes, kindlalt seisaks Jumala sõnas ja oleks valguseks sellel pimedal ajastul.

On rõõm olla Nõmme koguduse pereliige ja osa sellest teekonnast, kuhu Jumal meid juhib.

Olge väga õnnistatud ja hoitud,
Sung Kyung

NBK maja katus

Oleme tänulikud Joel Vahermägi ja Leevi Põldaru eest, kes on aktiivselt katusetöid teostamas! Tänavapoolne katusekattematerjal on vahetatud. Tööd käivad ülejäänud katuse osas. Oleme jätkuvalt lootmas Jumala varustamisele. Ole julge külvama! 🙂

Üritused

6.juuni kell 18.00
Ülistus- ja palveteenistus: Raimondo Laikre&Co

Puuvilja 4, NBK Youtube’i ja Pildiraadio vahendusel

12.juuni kell 11.00
Emad palves osadushommik
Puuvilja 4, registreerimine kuni 8.06
Tel. 50 34 752

18.-23.juuli Raplas
English Camp noortele

Lisainfo Kadri-Kristelilt ja Svenilt

26.-29.august
Koguduse suvelaager Nuutsakul

Rohkem infot tulekul

5 juuni 2021|

Mai 2021

Tervitus Tere, armas kogudus!

Juba kuu aega on olnud mul eesõigus teenida koguduses rohkem kui vabatahtlikuna. Lisaks Jüngrite kooli ja Alfa tegemistele aitan kaasa koguduse üldistes administratiivsetes küsimustes, toetan ja aitan arendada erinevate valdkondade tööd, loon ja korrastan süsteeme ja struktuure, annan oma panuse majahalduses ja korrastamises.

Peale paari aastat väga intensiivset aega tunnen, et olen jõudnud uude hingamisse ning olen selle kõige läbi saanud kaua igatsetud palvevastuse Jumala poolt. Kuigi minu eelmine töökoht oli hea ning sain sealt väga suure kogemustepagasi, olen igatsenud, et saaksin oma aega ja energiat mingil moel panustada suuremal määral otse Jumala riigi ülesehitamisesse.

Olen saanud Jumalat NBK-s teenida juba paar aastat, kuid nüüd seda täiesti uuel moel ja oma ande tugevamalt praktiseerides. Palvetan ja loodan sügavalt, et suudan seda teha parimal moel igal sammul kuulates ja kuuletudes. Olen väga põnevil selle osas, mis Jumal meie koguduses ja meie koguduse läbi tegemas on! Olla osa sellest on tõeline privileeg!

Aitäh mind usaldamast, Siret

Psalm 127:1 Kui Issand ei ehita koda, tühja vaeva näevad siis ehitajad temaga. Kui Issand ei hoia linna, siis valvab valvur ilmaaegu

LISAINFO

16.05.2021 kell 18.00 Tervikliku Tervenemise Teenistus

Otseülekandena Pildiraadio ja TTT Youtube’i vahendusel. Palvesoovid saab saata: ttt@nbk.ee

22.05 kell 10.00 Koguduse talgupäev

Korrastame aeda, putitame, teeme majale suurpuhastust, sööme suppi. Võta kaasa tööriided.

6.juuni kell 18.00 Ülistus- ja palveteenistus

Puuvilja 4, NBK Youtube’i ja Pildiraadio vahendusel

26.-29.august Koguduse suvelaager Nuutsakul. Rohkem infot tulekul

NBK maja katus

Loodame peagi jätkata katuse renoveerimistöödega, millest hetkel ¼ on tehtud ning mille finantside osas ootame Jumala varustamist. Ole julge külvama! 🙂

30 aprill 2021|

Aprill 2021

Meil on eriliselt heameel, et Siret Sepper on liitunud koguduse meeskonnaga. Sireti osaks on administratiivse poole eest seismine. Oleme juba näinud, et Sireti annid saavad olema suureks õnnistuseks kogudusele. Teretulemast tiimi, Siret!

Tähistasime just Ülestõusmispühi! Sellel aastal kõnetasid mind väga röövlid ristil. Kogu ristilöömise stseen on justkui inimajaloo kokkuvõte. Ühel pool inimene, kes soovib kiiret, käegakatsutavat lahendust oma olukorrale. Keskel on Jeesus, elava Jumala Poeg, kelle käes on nii see elu kui ka tulevane. Teisel pool on inimene, kes mõistab, nähes Jeesust, kellega on tegu ja annab tunnistust oma süü kohta ning paludes armu Loojalt, saab selle.

Aga üks ristil rippuvaist kurjategijaist teotas Jeesust: „Eks sa 
ole Messias? Päästa siis iseennast ja meid!”
Aga teine sõitles teda: „Karda ometi Jumalat, kuna sa oled 
sellesama karistuse all!
Meie küll õigusega, sest me saame kätte, mis meie teod on väärt, 
aga tema ei ole teinud midagi sündmatut.”
Ja ta ütles: „Jeesus, mõtle minu peale, kui sa tuled oma 
kuningriiki!”
Ja Jeesus ütles talle: „Tõesti, ma ütlen sulle, juba täna oled 
sa koos minuga paradiisis.”

Lk 23:39-43

 Aga esimesel nädalapäeval, veel enne koitu läksid naised hauale, tuues kaasa lõhnarohte, mis nad olid valmis pannud.
Ent nad leidsid kivi hauakambri eest ära veeretatud olevat.
Ja kui nad sisse astusid, ei leidnud nad Issanda Jeesuse ihu.
Ja sündis, et kui nad olid nõutuses selle pärast, vaata, kaks meest seisid nende juures erevalges rõivas.
Aga kui naised hirmu tundes silmad maha lõid, ütlesid mehed neile: „Mis te otsite elavat surnute juurest?
Teda ei ole siin, ta on üles äratatud. Tuletage meelde, mida ta teile rääkis juba Galileas,
öeldes, et Inimese Poeg peab antama patuste inimeste kätte ja risti löödama ja kolmandal päeval üles tõusma.”

Lk 24:1-7

Jeesus elab ja valitseb!

Veikko

LISAINFO

Tervikliku Tervenemise Teenistus.

Teenistus toimub, NBK-st ülekandena 18.04.2021 kell 18.00

Rohkem infot Vaido Palmikult.  Saatke palvesoovid: ttt@nbk.ee

Annetuse võimalus

Head sõbrad, oleme uuendamas  NBK maja katust.

Esimene osa – ¼ on tehtud! Tänavapoolne katusekattematerjal on vahetatud! Oleme siiani näinud Jumala imelist varustust (toolid, saali remont uus helitehnika, uus valgus, jne)! Usun, et igaüks, kes on külvanud on ka lõiganud – toetume siingi Jumala Sõnale!

Kõigil on võimalus osaleda selles ägedas projektis! Kohe, kui ilm võimaldab tahame töödega jätkata! Ole julge külvama!

EE431010052038325009 SEB; EE122200221025971197 Swedbank, selgitusse: Katus

7 aprill 2021|