Kuukava2021-02-09T17:13:39+02:00

Kuukavad

Veebruar 2021

Me elame ajas, kus üsna mitmed ühiskonna alustalad on murenenud või lausa kadunud. Tõenäoliselt saame šokke kogeda veelgi.

Hiljuti olime tunnistajaks, et Ameerika, mis on olnud sõnavabaduse kants, keeras kinni oma valitseva presidendi sotsiaalmeedia kontod. Abielu mõiste püütakse ümber defineerida jne, jne… Valetamine, hirmutamine, manipuleerimine on vahendid, mida varjamatult kasutatakse, et saavutada oma eesmärke. Mida meie kristlastena peaksime tegema siis, kui tundub, et Pipi Pikksukal oli õigus: “Elu on üks hädaorg, ära surema peab kord!”?

Usu, naera, palveta!

Usk on loodetava tõelisus, nähtamatute asjade 
tõendus.
Hb. 11:1

Usu, mida Jeesus ütleb enda kohta, mida Ta ütleb Sinu kohta. Sinu kogemused ei loe, olukorrad ei loe. Oled Sa all või üleval  – ei ole vahet. Isegi, kui taevas vaikib. Usu kõigest hoolimata!

Tema tõotus on Rm 8:28Aga me teame, et neile, kes Jumalat armastavad, kõik ühtlasi heaks tuleb, neile, kes Tema kavatsuse järgi on kutsutud.

Hea sõber, ole kindel, Jeesus võidab ja Sina koos Temaga! Kui Sul on midagi, mis on Jumala ja Sinu vahel, siis paranda meelt. Pöördu kurjast ja tee seda, mida Ta Sinu südamesse räägib!

Rõõmus süda toob head tervenemist, aga rõhutud vaim kuivatab luudki. Õp 17:22

Ja ärge kurvastage, sest rõõm Issandast on teie ramm!”Ne 8:10b

Olge ikka rõõmsad Issandas! Taas ma ütlen: Olge rõõmsad! Fl 4:4

Palveta! Jumala igatseb meiega suhtlust, nii nagu isa lapsega! Räägi Temaga kõigest ja alati! Jumal teab kõike, kuid millegipärast on Ta seadnud verbaalse kommunikatsiooni. Suhtlus on usalduse märk. Olen tähele pannud – välja öeldes saavad asjad endale selgemaks.

Veikko

LISAINFO

Tervikliku Tervenemise Teenistus.

Teenistus toimub, NBK-s 21.02.2021 kell 18.00 Rohkem infot Vaido Palmikult

TOETA

Head sõbrad, oleme uuendamas  NBK maja katust. Esimene osa – ¼ on tehtud! Tänavapoolne katusekattematerjal on vahetatud! Oleme siiani näinud Jumala imelist varustust (toolid, saali remont uus helitehnika, uus valgus, jne)! Usun, et igaüks, kes on külvanud on ka lõiganud – toetume siingi Jumala Sõnale! Kõigil on võimalus osaleda selles ägedas projektis! Kohe, kui ilm võimaldab tahame töödega jätkata! Ole julge külvama!

EE431010052038325009 SEB; EE122200221025971197 Swedbank, selgitusse: Katus

9 veebruar 2021|
Kuupäev Kokkusaamine Muusika
P 14.02 k.11.00 NÕMMELILL
Juhatab Ene Sirkas
Merike Lokuta
P 23.02 k.11.00 Joel Reinaru
Juhatab Vaido Palmik
Veikko Võsu & Co
P 28.02 k.11.00 Mari Vahermägi
Juhatab Marius Kuller
Hans-Kristen Sapas
P 07.03 k.11.00 Gunnar Kotiesen
Juhatab Veikko Võsu
Madis Lokuta & Co

Jaanuar 2021

Armsad sõbrad – Rõõmsat, õnnistatud Uut Aastat!

Kui eelmisel aastal oli meie kogusele antud moto või Sõna  „Kuula ja kuuletu“, siis möödunud aasta detsembris oli vaikne küsimus südames: „Jumal, kas on midagi, mida soovid, et kuuleme, mis on uue, tuleva aasta Sõna?“

Olime kogudusena koos 27.12, kus saime igaüks võimaluse jagada, mida Jumal on rääkinud ja teinud, ka seda, mis on meie unistused, ootused, jne.

Üks sõnum, mis tuli ühele koguduse liikmele, oli „Palveta ja tööta!“ Hiljuti tuli teisele koguduse liikmele sarnane Sõna „Hinga, peatu ja tegutse!“

Need Sõnad kinnitavad seda, mida Jumal viimasetel aegadel on andnud  – tehke ainult seda, mida mina Teile näitan!

Siis Jeesus vastas neile: „Tõesti, tõesti, ma ütlen teile, Poeg ei saa midagi teha iseenesest, ta teeb vaid seda, mida näeb tegevat Isa, sest mida iganes Isa teeb, seda teeb ka Poeg. Isa armastab ju Poega ning näitab talle kõike, mida ta ise teeb, ning tahab temale näidata suuremaid tegusid, kui need on, nõnda et te seda panete imeks. Sest nõnda nagu Isa äratab üles surnuid ja teeb elavaks, nõnda teeb ka Poeg elavaks, keda tahab.

Jh 5:19-21

On ääretult vahva, kui Jumala Sõnum tuleb esile läbi erinevate koguduse liikmete. See on Jumala koguduse mudel. Ta tahab kõiki kõnetada ja kasutada, igaüks on teretulnud jagama! Oleme julged ja teeme Talle ennast enam kättesaadavaks!

Üks kõnetus tuli eelmise aasta kevadel, et peaksime hakkama palvetama lootusetute haigete eest (need, kelle kohta meditsiin on öelnud, siin ei ole mingisugust lootust). See jäi n-ö riiulisse ootama oma aega, kuni sügisel aktiviseerus südametes selliselt, et tänaseks on vormumas eraldi teenistus  – Tervikliku Tervenemise Teenistus.

Me tahame teha seda, mida Jeesus ütleb! Hakkame vaikselt liikuma.

Teine kõnetus on see, et meil sünniks Alfa kursusele järgnev kursus (Jüngri kursus), kus antakse edasi väga praktilisi nõuandeid, kuid samas ka palves ülekandeid.

Lisaks on sündimas mentorvõrgustik, hingehoolduse kursused soovijatele, Alfa kursus.

Sõbrad  – Jumala soov  on meie koguduse kaudu liikuda ja puudutada, muuta paljusid inimesi ning selle läbi Eesti ühiskonda. Kas oleme valmis n-ö paati hüppama?

Usus ja lootuses, Veikko

LISAINFO

Tervikliku Tervenemise Teenistus.

Esimene teenistus toimub, NBK-s 24.01.2021 kell 18.00Rohkem infot Vaido Palmikult

Head sõbrad, oleme uuendamas  NBK maja katust.

Esimene osa – ¼ on tehtud! Tänavapoolne katusekattematerjal on vahetatud! Oleme siiani näinud Jumala imelist varustust (toolid, saali remont uus helitehnika, uus valgus, jne)! Usun, et igaüks, kes on külvanud on ka lõiganud – toetume siingi Jumala Sõnale!

Kõigil on võimalus osaleda selles ägedas projektis! Kohe, kui ilm võimaldab tahame töödega jätkata! Ole julge külvama!

EE431010052038325009 SEB; EE122200221025971197 Swedbank, selgitusse: Katus

4 jaanuar 2021|

Detsember 2020

TULE ISSAND KRISTUS!

Alguses oli Sõna ja Sõna oli Jumala juures ja Sõna oli Jumal. Seesama oli alguses Jumala juures. Kõik on tekkinud tema läbi ja ilma temata ei ole tekkinud midagi. mis on tekkinud. Temas, oli elu, ja elu oli inimeste valgus. 

Joh 1:1-3

Kus on see juutide vastsündinud kuningas? Me nägime tema tähte tõusmas ja oleme tulnud teda kummardama. Tähte nähes rõõmustasid nad üliväga.
Ja majja sisse astudes nägid nad last koos Maarja, tema emaga, ja kummardasid teda tema ette maha heites, avasid oma aarded ning andsid talle kinke: kulda, viirukit ja mürri.

Matt 2:2, 10-11

Ma pöördusin ümber vaatama seda häält, kes rääkis minuga. Ja kui ma olin pöördunud, siis ma nägin seitset kuldlambijalga ning lambijalgade keskel kedagi, kes oli Inimese Poja sarnane ja kellel oli üll pikk kuub, vöötatud rinde alt kuldvööga.
Aga tema pea ja juuksed olid valged nagu valge vill, nagu lumi, ning tema silmad nagu tuleleek, ning tema jalad olid vasemaagi sarnased, kui see on hõõguvas ahjus, ning tema hääl oli otsekui suurte vete kohin. Tal oli paremas käes seitse taevatähte ning tema suust välkus vahe kaheterane mõõk ning tema palged olid otsekui päike, kui see paistab oma väes. Kui ma teda nägin, langesin ma tema jalge ette nagu surnu. Ning tema pani oma parema käe mu peale ja ütles: „Ära karda! Mina olen Esimene ja Viimne ja Elav. Ma olin surnud, ning ennäe, ma elan igavesest ajast igavesti ning minu käes on surma ja surmavalla võtmed.

Ilm 1:12-18

Rõõmsaid ja rahulikke Pühi, õnnistatud aastavahetust! Püha Vaimu kogetavat juhtimist eeloleval aastal!

Veikko

LISAINFO

18.Detsembril kell 19.00 toimub NBKs Tõnis Mäe jõulukontsert,kaastegevad Helen Lokuta, Raimondo Laikre.

Kohapeal kohtade arv on piiratud!Tee oma sõbrale jõulukingitus!

Registreerimistasu 25,- eur! Küsi või kirjuta Heilile ja ta juhendab kuidas edasi! heili.vaus-tamm@hotmail.com

Sisse saab ainult registreeritud nimekirja alusel! Toimub ka otseülekanne veebis: pildiraadio.com; tv7.ee ja telekanal: taevas tv7 vahendusel.

———————————————————————————————————–

Head sõbrad, oleme uuendamas  NBK maja katust.

Esimene osa – ¼ on tehtud! Tänavapoolne katusekattematerjal on vahetatud! Oleme siiani näinud Jumala imelist varustust (toolid, saali remont uus helitehnika, jne)! Usun, et igaüks, kes on külvanud on ka lõiganud – toetume siingi Jumala Sõnale! Kõigil on võimalus osaleda selles ägedas projektis! Ole julge külvama!

EE431010052038325009 SEB; EE122200221025971197 Swedbank, selgitusse: Katus

7 detsember 2020|

November 2020

Head sõbrad!

Siia loodame ellu kutsuda uuest aastast lühitunnistuste rubriigi!

Koguge, jätke meelde, kirjutage lühidalt üles, kuidas Jumal on aidanud – palvevastuseid, lugusid, mis on juhtunud, kus Jumal on sekkunud.

Olge julged tunnistama ja rääkima! See toob au Jumalale!

Psalm 22:23-32

Rõõmu ja rahuga, Veikko

Head sõbrad, oleme uuendamas  NBK maja katust.

Esimene osa – ¼ on tehtud! Tänavapoolne katusekattematerjal on vahetatud! Oleme siiani näinud Jumala imelist varustust (toolid, saali remont uus helitehnika, jne)! Usun, et igaüks, kes on külvanud on ka lõiganud – toetume siingi Jumala Sõnale! Kõigil on võimalus osaleda selles ägedas projektis! Ole julge külvama!

EE431010052038325009 SEB; EE122200221025971197 Swedbank, selgitusse: Katus

3 november 2020|

Oktoober 2020

Elame väga põneval ja samas ka väljakutsete rohkel ajal. Vajame Jumala juhtimist ja võimet kuulda Püha Vaimu enam kui kunagi varem.

Nii tuleb siis usk kuuldust, aga kuuldu Kristuse sõna kaudu.Rm 10:17

Usk tuleb kuuldust… Usu tekkimise mehhanism on universaalne. Siinkohal tahan juhtida tähelepanu sellele, mida me kuulame. Mis on need allikad, kust me ammutame? Ma mõtlen päriselt ja tegelikult… Mõtle korraks sellele  – Sela! 🙂

Viimased uudised, mis on Eestit raputanud, on Estonia laev ja selle huku põhjus ning meie rahvuskangelaste Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu dopingu tarvitamise lugu.

Mõlemal juhul on tänaseks selgunud, et see, mida meile ülimalt usutavalt räägiti sel ajal kui need asjad toimusid, oli vale  – meile valetati ja seda väga otseselt.

Meie sees on Püha Vaim, kes räägib meile, kes annab märku, kes annab tunnistust tõe kohta. Oleme ilmselt korduvalt kogenud, et keegi väidab midagi väga usutavalt, aga sees, südames, on meil sisetunne, et siin midagi ei klapi. Sellist tunnetust tasub tähele panna, see võib olla Püha Vaimu märguanne meie sees. Eelpool kirjeldatud kaks olukorda on head õppetunnid.

Mida aeg edasi, seda enam ja enam on meil vaja olla targad, pannes tähele, milline on meie usu, veendumuse, tõekspidamise allikas. Uskudes, mida see maailm edastab, võime nii mõneski elu olukorras teha valed valikud, mis võivad otseselt või kaudselt meid kahjustada. Anname endale aru, et see maailm on kuradi võimu all, kes on kõigi valede isa. See ei tähenda, et peaksime paranoiliselt kõike kahtlustama, seda mitte, kuid targad olema ja küsimusi küsima, kui meie sees on häire, seda kindlasti.

Jeesus ütleb, mida olen tee, tõde ja elu. Mida lähemal oleme Talle, kes on Elu ja Tõe allikas, seda vähem saab meid lollitada, ära kasutada, lõksu püüda.

Kurat on võidetud vaenlane!

Jumal on paljastanud valitsused ja meelevallad, häbistanud neid avalikult, võidutsedes nende üle Kristuses“ Kl 2:15

Olgu meil usku Jumalasse! Olgu meie allikas Jeesuses! Olgu Püha Vaim meid juhtimas!

Rõõmu ja rahuga, Veikko

LISAINFO

Head sõbrad, oleme uuendamas  NBK maja katust. Esimene osa – ¼ on juba tehtud! Tänavapoolne katusekattematerjal on vahetatud! Kogu maja uue katuse maksumus on 30 000,- eurot. Oleme siiani näinud Jumala imelist varustust (toolid, saali remont, jne)! Usun, et igaüks, kes on külvanud, on ka lõiganud – toetume siingi Jumala Sõnale! Kõigil on võimalus osaleda selles ägedas projektis! Ole julge külvama!

EE431010052038325009 SEB; EE122200221025971197 Swedbank, selgitusse: Katus, saaja: EEKBKL Nõmme Baptistikogudus

Auväärsete ühenduse Nõmmelill osaduspäev toimub NBK-s laupäeval 31.oktoobril 2020 kell 12.00

6 oktoober 2020|

September 2020

September on justkui ühe uue perioodi algus. Koolid on alanud. Koguduse tegemised algavad. Eelmisel nädalalõpul oli NBK laager. Niipalju, kui minu kõrvu kostus, oli see osalejatele suureks õnnistuseks. Püha Vaim puudutas paljusid ja Tema kogetav ligiolu oli see, mis meid vägevasti liitis. Järgmise aasta laagri aeg on paigas, kui Jumal lubab, siis 26.-29.august 2021. Olge varmad oma plaanid tegema nii, et saaksime kõik terves mahus selle nädalalõpu koos olla. Ma siiralt usun, et suvelaager on meie koguduse üks tähtsamaid sündmusi. Selles osaduses asetab Püha Vaim justkui uued vaimsed vaiad tulevaseks perioodiks. Seal saame ühiselt kinnitatud, julgustatud, kokku liidetud. Seega on raske neid ühiseid päevi üle hinnata. Aitäh veelkord kõigile, kes olid korraldusega seotud ja ka igaühele, kes oli kohal!

Juba 10. septembril algab kolm korda, kord nädalas, toimuv koolitus  – „Toimetulek muutustega” Oleme põnevil, mida Jumal nende koolituste läbi esile toob. Sealt edasi toimub Alfa kursus.

Üks asi, mille Jumal on esile toonud, on Tema soov  meid juhatada jätkuvalt Tema tahtes käima. Et me ei teeks viga, mida on ajaloos kogudustega juhtunud, et nüüd oled Sa meid siiani toonud, siit saame juba oma rutiiniga edasi.

Usun, et Jumala soov ja tahe on meid juhtida nii, et me kuuleme muutustest ja soovidest ja siis ka koheselt kuuletume. See omakorda tuleb osaduses olemisest Temaga.

Elavana püsib osadus siis, kui me oleme kristalselt ausad Jumala ees ja kuuletume Temale. Vahel on „väikesed rebased“ nii kavalad, et nad söövad „viinamäe“ tilgatumaks ja meile valgeneb olukord alles siis, kui kuidagi väga kuivaks on kõik jäänud, Sõna on kinni ja Elu on vaikselt kadumas. Vaenlane teeb oma tööd jätkuvalt. Meie osa on seda teadvustada ja mitte langeda tema asetatud lõksu, olgu selleks uhkus, ignorantsus, teeseldud olek, iseteadmine või mistahes muu asi, mis viib meid Jumala vahetust juhtimisest ja ligiolust eemale.

Otsustame koos, et me läheme Issand koos Sinuga  –  kui Sina liigud, liigume meie, kui Sina seisad, seisame meie ja muul viisil me ei toimeta!

Tule Püha Vaim! Loeme – 2Peetruse kiri  

Rõõmuga, Veikko

LISAINFO

Head sõbrad, oleme uuendamas  NBK maja katust. Kogu maja uue katuse maksumus on 30 000,- eurot. Oleme siiani näinud Jumala imelist varustust (toolid, saali remont, jne)! Usun, et igaüks, kes on külvanud on ka lõiganud – toetume siingi Jumala Sõnale! Kõigil on võimalus osaleda selles ägedas projektis! Ole julge külvama!

EE431010052038325009 SEB; EE122200221025971197 Swedbank, selgitusse: Katus

7 september 2020|

August 2020

Head sõbrad! Las Jumala Sõna kõnetab meid!

Nii ei ole nüüd enam mingit hukkamõistu neile, kes on Kristuses Jeesuses.
Sest elu Vaimu seadus Kristuses Jeesuses on vabastanud su patu ja surma seadusest.
Sest seda, milleks Seadus oli võimetu, kuna see oli jõuetu inimloomuse tõttu, on teinud Jumal, kes mõistis patu inimeses surma, läkitades oma Poja patuse loomuse sarnasuses ja patu pärast,
et Seaduse nõuded oleksid täidetud meis, kes me ei käi oma loomuse, vaid Vaimu järgi.
Sest need, kes elavad loomuse järgi, mõtlevad lihalikke mõtteid, kes aga Vaimu järgi, need Vaimu mõtteid.
Sest lihalik mõtteviis on surm, Vaimu mõtteviis aga elu ja rahu;
seepärast et lihalik mõtteviis on vaen Jumala vastu, sest ta ei alistu Jumala Seadusele ega suudagi seda.
Kes elavad oma loomuse järgi, need ei suuda meeldida Jumalale.
Aga teie ei ela oma loomuses, vaid Vaimus, kui Jumala Vaim tõepoolest elab teie sees. Kellel ei ole aga Kristuse Vaimu, see ei ole tema oma.
Kui aga Kristus on teie sees, siis on ihu küll patu tõttu surnud, aga Vaim on õiguse tõttu elu.
Kui nüüd teis elab selle Vaim, kes Jeesuse surnuist üles äratas, siis see, kes Kristuse surnuist üles äratas, teeb ka teie surelikud ihud elavaks oma Vaimu läbi, kes teis elab.
Niisiis, vennad, et me oleme küll võlglased, kuid mitte oma loomusele, et peaksime loomuse järgi elama.
Sest kui te oma loomuse järgi elate, siis te surete; kui te aga Vaimu abil ihu teod suretate, siis te elate.
Sest kõik, keda iganes Jumala Vaim juhib, on Jumala lapsed.
Sest te ei ole saanud orjuse vaimu, et peaksite jälle kartma, vaid te olete saanud lapseõiguse Vaimu, kelles me hüüame: „Abba+ ! Isa!”
Seesama Vaim tunnistab koos meie vaimuga, et me oleme Jumala lapsed.
Kui me oleme aga lapsed, siis oleme ka pärijad, nii Jumala pärijad kui Kristuse kaaspärijad; ning kui me koos temaga kannatame, siis meid ka koos temaga kirgastatakse.

Rm 8:1-17

Rõõmuga, Veikko

LISAINFOT:

ANNETUS KATUSE UUENDUSEKS

Head sõbrad, oleme uuendamas  NBK maja katust. Kogu maja uue katuse maksumus on 30 000,- eurot. Oleme siiani näinud Jumala imelist varustust (toolid, saali remont, jne)! Usun, et igaüks, kes on külvanud on ka lõiganud – toetume siingi Jumala Sõnale!

Kõigil on võimalus osaleda selles ägedas projektis! Ole julge külvama!

EE431010052038325009 SEB; EE122200221025971197 Swedbank, selgitusse: Katus

ÜLISTUSTEENISTUS OLEVISTES

19.augustil algusega kell 18.00 toimub Oleviste kirikus Ülistus-ja Palveteenistus, mille eesmärgiks on paluda meie rahva eest lähituleviku tormiste arengute tingimustes. Kõik kristlased on teretulnud, kuid eriti ootame osalema koguduste ülistus- ja palvetiime. Seisame üheskoos Jumala ees, et Püha Vaim võiks puudutada kogu meie maad ja Eesti võiks osutuda Jumala erilise armu ja väe väljavalamise kohaks. Jagage seda kutset ka oma vendade/õdede keskel, et kõik kelle süda meie olukorra pärast valutab, võiksid ühineda!

Teenistust saab toetada: EVANGEELSETE JA VABAKOGUDUSTE LIIT VALGUSE TEE VABAKOGUDUS, arveldusarvele EE312200001120237503 Selgitusse: 19.august

4 august 2020|