Head sõbrad – ma kutsun unistama ja väljendama oma soove, igatsusi, (koma) aga ka pettumusi, küsimusi Jumalale. Vahel oleme nii asised, et unustame ära olla lihtsalt Lapsed. Oskus olla Jumala laps siiralt ja ehtsalt on üks ääretult vahva osa.

Meie Isa ei minesta, kui räägime Talle oma mõtteid, otse vastupidi – Ta ootab seda meilt. Kui Jumal kõike teab, siis miks Ta tahab, et end väljendame? Usun, et suhte pärast. Ta soovib kuulda meie suust seda, mida päriselt mõtleme. Oleme siirad, ausad, ehtsad – Ta teab ju niikuinii kõik.

Kui on keerulised teemad, mida ei tahaks kellelegi väljendada, siis ometi Isa ootab, et me Teda usaldaksime täielikult. See on nii ääretult äge, et meil on keegi, kellele saab kõigest rääkida, kartmata halvakspanu, viltu vaatamist, hülgamist vms.

Jeesusel ei ole kõverat, kondist näppu, mis vibutab Sinu ja minu suunas. On kohti, kus Ta meid korrigeerib, kuid see on alati armastuses ja suuna näitamisega ääristatud.

Ka meeleparanduse pakkumine on üks suuremaid armastuse väljendusi. Jumala soov on, et meie ja Tema vahel puuduks „lahutav vahesein“  – patt. Ta vihkab pattu – seda niivõrd mitte patu enda pärast, vaid justnimelt sellepärast, et see meid Temast lahutab. Jumala armastus on kirglik – Ta teeb ükskõik mida, et meie tähelepanu võita, meid hoida, meiega suhelda ja kui midagi jääb suhtele ette, siis Ta käitub otsustavalt selle kõrvaldamisel.

Selletõttu Ta kutsub meid jätkuvalt üles:

„Ma teen su targaks ja õpetan sulle teed, mida sul tuleb käia, ma annan sulle nõu oma silmaga sind juhtides.” Ärge olge nagu hobused, nagu muulad ilma aruta; neid tuleb suuliste ja valjastega taltsaks teha, muidu nad ei tule su ligi. Õelal on palju valu, aga kes loodab Issanda peale, seda ümbritseb heldus. Rõõmutsege Issandas ja ilutsege, te õiged! Ja hõisake kõik, kes olete õiglased südamelt!

PS 32:8-11

Rõõmuga, Veikko

Veel

Head sõbrad, oleme uuendamas  NBK maja katust. Kogu maja uue katuse maksumus on 30 000,- eurot. Oleme siiani näinud Jumala imelist varustust (toolid, saali remont, jne)! Usun, et igaüks, kes on külvanud on ka lõiganud – toetume siingi Jumala Sõnale! Kõigil on võimalus osaleda selles ägedas projektis! Ole julge külvama!

Saaja:EEKBKL Nõmme Baptistikogudus

Arvelduskontod: EE431010052038325009 SEB; EE122200221025971197 Swedbank

Selgitus: Katus