Loeme Johannese 15 ptk

Head sõbrad! Uus aasta on alanud! Soovin meile kõigile südamest rahu, vägevaid kordaminekuid, tervist, Jumala mitmesuguseid õnnistusi, Püha Vaimu kogetava ligioluga täitumist ja meeletus koguses rõõmu!

Ma usun, et tänu möödunud aasta eest on meis kõigis veel leegitsemas. Tänu, et oleme saanud olla Jeesusega paadis. Mõtlesin just hiljuti, et ma ei taha teistmoodi. Märksõnadeks alanud aastal on kuulata ja kuuletuda!

Oleme möödunud aasta jooksul kogenud – nii isiklikes eludes kui ka Meeste-, Naiste-, Auväärsete Hommikutel, Alfal, koolitustel, Nõmmelille osaduses, kodugruppides, Jõuluteenistustel, jne, jne – Püha Vaimu juhtimist, hoidmist ja kohalolu. Seda on võimatu ülehinnata.

Jeesus armastab meid ning Ta kutsub meid olema kui oksad enese küljes, sest Tema teab, väljaspool Teda on häving, kuid Temaga koos on kõik võimalik.

Kuidas „küljes olemine“ praktikas välja näeb?

Tegelikult on see lihtne – igapäevane väike palve: „Jeesus juhi palun Sina seda päeva, kujunda Sina mind enda sarnaseks, mina tahan Sinuga koostööd teha, meelt parandada, olla kuuldel ja kuulekas. Ma otsustan alistuda Sinule kõiges!“ Teiseks – loeme Tema Sõna, see on meie igapäevane leib.

Jumala soov on kasutada meid niipalju, kui me ennast Talle kättesaadavaks teeme. See ei ole kasutamine ja ära viskamine, vaid Tema plaanides liikudes saame me osa Tema olemusest, me muutume enam Tema sarnaseks. Teiseks –  kõige selle sees leiavad lahenduse meie väljakutsed Jumalikul viisil, see tähendab moel, mida me ise ei oska ette kujutada või soovida.

Ma olen otsustanud uskuda Jumala parimat igasse päeva. See ei tähenda alati seda parimat, mida ma enda silmis parimaks pean, vaid Tema parimat. See omakorda eeldab usaldust. Olen näinud, et kõikväelist Jumalat tasub usaldada, Tema tunneb mind paremini kui ma ise.

Hea sõber, kutsun Sind üles tegema käesoleval aastal just seda – usaldama, uskuma, kuulama ja kuuletuma – see saab olema põnev ja võidukas aasta!

Rõõmsalt ja tänulikult,

Veikko

LISAKS: 12.-19.01.2020

Euroopa ja Eesti Evangeelne Allianss kutsub kõiki kogudusi ühinema palveks allianssnädalal üldpealkirjaga Teel Koju

12.01 kell 17:00 Nõmme Baptistikoguduses Puuvilja 4 – jutlus Mart Metsala
13.01 kell 18:30 Allika Baptistikoguduses Koskla 18 – jutlus Aare Kimmel
14.01 kell 18:30 Tallinna Nelipühikoguduses Toompea 3
15.01 kell 18:30 Kalju Baptistikoguduses Kalju 1 – jutlus Ago Lilleorg
16.01 kell 18:30 Oleviste koguduses Lai 50 – jutlus Robert Tšerenkov
17.01 kell 18:30 Adventkoguduses Merepuiestee 3 – jutlus Indrek Luide
18.01 kell 17:00 Valguse Tee Vabakoguduses Regati tee 1/Purje 8 – jutlus Erki Tamm
19.01 kell 17:00 Metodisti koguduses Narva mnt 51 – jutlus Ivo Käsk