Head sõbrad, kui Jumal meid läbi Peter Nordbergi eelmise aasta Suvepäevadel kõnetas, küsides, kas me oleme valmis astuma uuele tasandile, liikuma Jumala Vaimu juhtimisel, siis vastasime kogudusena JAH!
Viimasel pühapäeval kõnetas meid Jumal läbi Cheljabinski pastori abikaasa Karina öeldes, et uued uksed ja meelevald on see, kuhu Ta meid kutsub nii isikuliselt igaühte kui ka kollektiivselt kogudusena. See on julgus astuda sisse ja mitte tagasi vaadata. Me deklareerisime kogudusena

 • nõnda sündigu! Ma usun, et Jumal ootab meie igaühe otsust – ma tahan seda, mis Sinul on minu ja meie kõigi jaoks. Ma olen valmis, Jumal, Sinuga edasi minema palju enam Sinust juhituna, Sinust sõltuvana. Midagi väga head, mida me täna veel ei näe, on ootamas. Väga julgustan palves ütlema: “MA TAHAN!” Mõned mõtted, kallid sõbrad, mida Jumal on andnud:
 • Su kutsumisest ei tohi iial saada töö – eriti mitte selline töö, kus “käid tööl” ja “teed asja ära”. See on alandav Tema suhtes, kes Sind kutsus ja Sinu poolt on see tegelikult keeldumine lähedasest osadusest Temaga. Kui leiad endas neid märke, muuda oma suhtumist silmapilkselt! Töö lähtub alati osadusest, mitte vastupidi.
 • Tema kutsumine ja ülesanded on eriline eesõigus, kutse lähedusele ja üleloomulikule sügavale osadusele – Hüüa mind, ja ma näitan/räägin Sulle suuri ja võimsaid/salajasi asju, mida sa ei tea.
 • Jeremia 33:3
 • Sina ja igaüks vajab lähedase osaduse aegu Tema Vaimuga igal päeval – ikka ja jälle. Pea meeles: “Palvetage lakkamata!” Ole nendele vaiksetele ülesõhutustele tundlik. See pole tingimata sõnaline palve, isegi mitte palve keeltes, vaid nagu lakkamatu skanneerimine, tajumine, avali olemine Vaimus – mida Ta tahab Sulle öelda? Mida Ta
  tahaks, et Sa teeksid, ütleksid, kuhu läheksid, kellega kohtuksid, vms.
  • Ainult sellistel läheduse hetkedel Vaimuga kingitakse Sulle need asendamatud ja hindamatud personaalsed ilmutuslikud teadmised ja jumaliku juhtimise juhised. Seal saad teada tegeliku reaalsuse “miks”, “kuidas” ja “millal” – ja see on inimeste asjaajamisest mitu sammu ees.
 • Taevas peab Sind puudutama, sellele pole mingeid alternatiive. Sa ei mõtle seda iial ise välja, seda üritadagi tähendaks olla petetud ja rumal. Ära usalda mineviku kogemusi, vaid panusta Vaimu osadusele!
 • Ära iial hülga lähedast osaduse kutset, sest Sul on “töö mis tuleb ära teha”! Ja ära iialgi oleta et Sa tead, mida ja kuidas tuleb teha, ja kuidas, sest see on ju Sinu töö või Sa oled seda aastaid, võibolla aastakümneid teinud. Pole mingit tööd, mida on vaja teha, vaid on hoopis osadus, milles oled kutsutud käima! Vaimust juhitud tegevus toob esile Jumala väe ja transformeeritud elud! See annab
  inimestele väe Jeesust järgida ning motivatsiooni seda teha. Rõõmu ja rahu, mis on valitsemas ka kõige keerulisemates olukordades.
  Sest Jumala riik ei ole ju sõnades, vaid väes. 1Kor 4:20
  Põnevusega,
  Veikko