NB! Seoses kehtestatud eriolukorraga on võimalik teenistusel osaleda vaid videoülekande vahendusel! Ülekannet saad vaadata siit

Head sõbrad!

Suur Reede ja Ülestõusmispühad on ukselävel. Olgu surma, hävingu ja patu võitja Jeesuse ligiolu ja kindlus meie igapäevane osa. Jumal maksis oma Poja läbi metsiku hinna – Ta armastab meid! Ta soovib meie tähelepanu ja on otsustanud selle saada, mistahes hinnaga.

Kevad on tegemas oma jõulist invasiooni. Usun, et valdavale enamusele meeldib päike, soojem tuul ja iga päevaga valgem aeg.

Enneolematu olukord on tabanud tervet maailma ja on mõjutamas nii riike, perekondi kui iga üksikut inimest.
Armsad sõbrad – kutsun meid kõiki üles küsima, mida käesolev aeg räägib? Mis on selle sõnum? Kirjutage mulle lühidalt, mis südamesse tuleb, mida tajute, et Jumal räägib!

veikkonbk@nss.ee

Igale asjale on määratud aeg, ja aeg on igal tegevusel taeva all  
aeg sündida ja aeg surra, aeg istutada ja aeg istutatut kitkuda aeg tappa ja aeg terveks teha, aeg maha kiskuda ja aeg üles ehitada
aeg nutta ja aeg naerda, aeg leinata ja aeg tantsida
aeg kive pilduda ja aeg kive koguda, aeg kaelustada ja aeg kaelustamisest hoiduda
aeg otsida ja aeg kaotada, aeg hoida ja aeg ära visata
aeg rebida ja aeg õmmelda, aeg vaikida ja aeg rääkida
aeg armastada ja aeg vihata, aeg sõjal ja aeg rahul.

Kg 3:1-8

Psühholoogiliselt on vaieldamatult üks keerulisemaid aegu, kus lihtne õlale patsutus ei aita, küll aga palve, mis on juhitud Püha Vaimu poolt. Elu andvad sõnad, mis lihtsalt ei too hingekosutust, vaid loovad võimatu olukorra võimalikuks. Vahel on vaja läbi minna surmavarju orust – ka siis oleme kindlad, et Jeesus ei ole puhkusel ega karantiinis. Ta on endiselt Kuningate Kuningas ja troonil. Ta armastab meid rohkem, kui me ette suudame kujutada. Ta tunneb meid paremini, kui me ise ennast tunneme. Ta on andnud meile oma Sõna ja selle elavaks teinud Püha Vaimu läbi.

Olgu meil usku Jumalasse ja kui on vähevõitu, siis palume Teda, kes annab lahkelt ega tee etteheiteid.

Ja Jeesus vastas neile: „Olgu teil usku Jumalasse! Tõesti, ma ütlen teile, kes iganes ütleb tollele mäele: „Kerki ja kukuta end merre!” ega kõhkle oma südames, vaid usub, et see, mis ta räägib, sünnib, siis see saabki talle! Seepärast ma ütlen teile: Kõike, mida te iganes palves endale palute – uskuge, et te olete saanud, ja see saabki teile! Ja kui te olete palvetamas, siis andke andeks, kui teil on midagi kellegi vastu, et ka teie Isa taevas annaks teile andeks teie eksimused.

Mat 11:22-25

Head sõbrad – paneme tähele oma sugulasi, sõpru ja lähedasi. Peame hoolt, et keegi ei jääks üksinda oma vajaduste ja/või muredega.

Endiselt rõõmsalt ja tänulikult,

Veikko